מחפשים מגרשים למכירה במושבים? פנו לעורך דין מקרקעין

בשנים האחרונות לא מעט אנשים מחפשים מגרשים למכירה במושבים מסיבות שונות, כמו הרצון ליהנות מאיכות חיים גבוהה, שאיפות לפתח עסק חקלאי, וכדומה. יחד עם זאת, חשוב להבין שרכישת קרקע במושב מערבת היבטים משפטיים מורכבים בהרבה מרכישה של קרקע במקומות אחרים, ולכך מצטרפות מורכבויות נוספות מבחינת מימון ומיסוי של העסקה. על כן, מומלץ להסתייע בשירותי עורך דין מקרקעין שהינו בעל ניסיון רב בעסקאות מכירה וקנייה של מגרשים במושבים.

 

מדוע חשוב לקבל ליווי מעורך דין

ראשית, בכל עסקת קנייה/מכירה של מגרש חשוב מאוד לקבל ליווי מעורך דין מקרקעין, והדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר במגרש במושב. זאת מאחר שבעלי הנחלות במושבים מחזיקים במספר זכויות נבדלות המתייחסות לקרקע החקלאית, לחלקת המגורים שבה ניתן לקיים עסק, לבית שכבר עומד על הנחלה, וכמו כן ישנן זכויות בלתי מבוטלות באגודה עצמה. מלבד מורכבויות אלו שבהן יש לטפל בתשומת לב, חובה להתייחס לזהותו של המוכר שכן אם מדובר ביורש של הנחלה עלולות להתעורר בעיות בעצם ההרשאה למכרה. כמו כן, ברכישת מגרשים במושבים קיימים היבטי מיסוי מורכבים הנוגעים הן לשטח החקלאי והן לשטח המגורים, כאשר על כל אחד מאלו ניתן להשיג פטורים שונים. ומבחינת המימון, יש לקחת בחשבון גם את התשלום שיידרש עבור חברות באגודה ואת הקשיים שעלולים להתעורר מול הבנקים אשר נוטים ליתר החמרה במשכנתאות עבור מגרשים במושבים, עקב המורכבויות והמיסים הגבוהים הכרוכים בכך.

 

הייתה זו סקירה קצרה בלבד של היבטים ייחודיים ברכישת מגרש במושב. לקבלת פרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ צרו עימנו קשר דרך האתר או התקשרו אלינו בטלפון 04-8526162.