שכר טרחה עורך דין מקרקעין

שירותיו של עורך דין מקרקעין נפרשים על פני תחומים שונים, החל בעריכת חוזי מכר ועד לייצוג בבתי המשפט. מהו שכר טרחה עורך דין מקרקעין? מדוע התמורה מצדיקה אותו? האם קיים מחיר אחיד וקבוע עבור שירותים אלו? התשובות לפניכם.

 

עלויות שירותי עורך הדין

ראשית, חשוב להבין כי אין מחירון אחיד וקבוע המחייב עורכי דין מקרקעין. המשמעות היא שכל משרד יכול לגבות את הסכום הנראה לו בהתאם למוניטין שרכש, שעות העבודה המושקעות ומורכבויות נוספות, ממש כפי שהלקוח יכול לבחור האם לעבוד עם המשרד לפי תקציבו וסקר שוק שביצע. יחד עם זאת, אכן קיים טווח מחירים מקובל עבור שכר טרחה עורך דין וגם לשכת עורכי הדין מפרסמת המלצות למחירי מינימום עבור השירותים. כך לדוגמא, שכר הטרחה עבור עריכת חוזה נדל"ן עומד בממוצע על כ- 1.5% מסכום העסקה, רישום מקרקעין של דירה שנקנתה מקבלן הוא כ- 1% משוויה, ושכר הטרחה בייצוג בבית המשפט בתביעת פירוק שיתוף הוא כ- 3% מהחלק של הלקוח במקרקעין.

 

מדוע שווה לשכור עורך דין?

בין אם מדובר בעסקאות או בפרוצדורות אחרות, תחום הנדל"ן מערב סכומים בלתי מבוטלים כמו גם השלכות מהותיות לטווח הארוך מבחינת זכויות ואיכות חיים. על כן, התנהלות חובבנית עלולה לעלות ביוקר מהפן הכלכלי, המשפטי והאישי, כאשר הסיבוכים עלולים להיות מורכבים וארוכים ולהגיע להוצאות כבדות מאוד. מכאן שהסתייעות בעורך דין מקרקעין בהחלט מצדיקה את עצמה וחוסכת טרדה, דאגות, מפח נפש וכמובן עלויות גבוהות בהמשך הדרך.

 

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה, צרו קשר עם משרד עורכי דין ונוטריון ליאור עמר בטלפון 04-8526162.