שירותי עורך דין עבור תמ״א 38 בחיפה

כיאה לעיר גדולה בישראל, חיפה נמנית על המובילות בפרויקטי התחדשות עירונית (ותמ"א 38 בפרט) כאשר אחד מתוך עשרה פרויקטים בישראל בוצעו בעיר החוף הצפונית. משרד עורכי דין ונוטריון ליאור עמר השוכן בחיפה, צבר לאורך 15 שנות פעילות ניסיון רב בליווי וייצוג דיירים, קבלנים ויזמים כאחד בפרויקטים אלו, ובאמתחתו היכרות מעמיקה עם הדרישות הבירוקרטיות והרשויות המעורבות בנושא.

 

מורכבותו המשפטית של פרויקט תמ"א 38

באופן כללי, מטרתם של פרויקטי תמ א 38 בחיפה ובערים אחרות הינה לחזק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה, לשפר את חזות פני העיר ואת איכות החיים של הדיירים בבניין. במסגרת הפרויקט זוכים הדיירים לשיפוץ נרחב של המבנה וכמו כן קיימת אפשרות לשיפוץ והרחבת הדירות, הוספה של מעלית לבניין, שיפוץ לובי ועוד. בסופו של יום מתקבלת גם עלייה משמעותית בערך הנכסים של הדיירים. בתמורה לכך מוענקות זכויות בנייה ליזם/קבלן הכוללות הקמה של קומת גג והוספה של דירות חדשות שאותן יוכל להשכיר או למכור בהמשך. לכאורה, מדובר בפרויקט שבו כולם מרוויחים, אך למעשה לשני הצדדים יש אינטרסים שונים בפרויקט המהווה עסקת מקרקעין לכל דבר: בעוד הקבלן ישאף להקטין את המחויבויות שלו כלפי הדיירים מבחינת מפרט, העמדת בטחונות וכדומה, כך שואפים הדיירים להגדיל את התמורה שיקבלו עבור זכויות הבנייה המועברות לידיו. יתר על כן, מדובר בעסקאות מורכבות המערבות לא מעט גורמים מקצועיים וגופים בעיריית חיפה, אשר כל אחד מהם עלול להערים קשיים בירוקרטים שיהיה צורך להתמודד עימם. לכך מצטרפת כמובן המורכבות של עסקה המערבת מספר גדול של דיירים, אשר גם ביניהם עשויים להתגלות אינטרסים שונים וחילוקי דעות עד כדי סרבנות לפרויקט. ולא פחות חשוב, בעת האחרונה הוציאה העירייה מספר מגבלות חדשות במטרה לשמר את צביון החיים בחיפה, כגון תקן חניה גבוה והגבלה על כמות הוספת הקומות.

ליווי של עורך דין

מן האמור לעיל ניתן להבין כי לא ניתן לוותר על שירותיו של עורך דין לתמ״א 38 בחיפה, הן מצידם של הדיירים והן מצידו של היזם/קבלן. אנו מזמינים אתכם ליהנות משירותי משרדנו המחזיק בניסיון רב ועשיר בתחום המקרקעין בחיפה, ובפרויקטי התחדשות עירונית בפרט. לפרטים נוספים וקביעת פגישה התקשרו אלינו בטלפון 04-8526162.