דברים שנשא עו"ד ליאור עמר בטקס חתימת הסכם הפיתוח למתחם תוכנית מכ/384 לביצוע עבודות פיתוח ותשתית

בוקר טוב,

מכובדיי, רבני הישוב, הרב סורני, רב המועצה האזורית חוף הכרמל, שהיה רב הישיבה בה למדתי, אדוני ראש המועצה – מר כרמל סלע, סגנו, מודי ברכה, גזבר המועצה – מר חגי עטיה, מהנדס המועצה – אינג' אסף וחנר, היועצת המשפטית- עו"ד אסנת הירש, מזכיר הישוב, מנהלי וחברי המנהלת.

המשמעות של הנחת אבן הפינה היום, היא לא רק הנחת אבן פינה לעבודות התשתית והפיתוח לשכונת הגפן, אלא הנחת אבן פינה בעצם ל- 288 בתים חדשים שיוקמו בעתלית, 288 משפחות חדשות שיבנו כאן את ביתן. זו בשורה משמחת וחשובה עבורן ועבור עתלית וחוף הכרמל.

אותן משפחות בוחרות להגיע דווקא לכאן בגלל איכות החיים. המועצה יחד עם המנהלת פועלות להקמת תשתיות שיאפשרו לבנות שכונה אשר תספק איכות מגורים ברמה הגבוה ביותר. כך ניתנו דגשים על רמת תכנון גבוהה ורמת ביצוע מהמשופרות שניתן להציג.

המודל המשפטי שמכוחו פועלת המנהלת הוא חדשני ופורץ דרך, והנו נהנה מהיתרונות הגלומים בביצוע תשתיות באמצעות בעלי הקרקע המאוגדים יחד, יזמים, תוך ניצול היתרונות המובנים אצל יזמים כגון קיצור תהליכים בירוקרטיים, חיסכון בעלויות, מקורות מימון זמינים וכד'.

שילוב היזמים בעשיה הינה מבורכת וחשובה ומביאה להסרת חסמים כגון אלו שעיכבו את יישום התוכנית הזו במשך למעלה מ- 15 שנים.

אני מברך את ראש המועצה מר כרמל סלע על החזון ועל הסיוע. אנו מבינים עם כמה גורמים ורשויות היה על המועצה לפעול במקביל על מנת להוציא את הביצוע לפועל. ראש המועצה מוביל צוות חרוץ ומוכשר לטובת חוף הכרמל ועל כך ברכותינו.

תודה מיוחדת למודי ברכה היקר, אשר דלתו פתוחה תמיד לשמוע, להציע ולהציג פתרונות.

אני מודה ליועצת המשפטית הקודמת, עו"ד שרון דויסדקו ולמחליפתה, עו"ד אסנת הירש, לה אני מבקש להחמיא על המקצועיות, על המאמצים והשעות הרבות שהשקיעה יחד אתנו לשכלל את המבנה המשפטי עד שהבשיל למה שהוא כיום, אשר מאפשר את הביצוע באמצעות מנהלת היזמים. המהירות בה אסנת השכילה ללמוד את הפרטים ולהוביל את המהלכים המשטיים ראויה לכל מחמאה ועל כך אנו מודים לך.

אני מודה לאינג' אסף וחנר, מהנדס המועצה, אשר התמחותו בתשתיות והקמתן מכוח תפקידו הקודם במועצה, הייתה לנו לעזר רב.

אני מבקש להודות ל- 14 הדירקטורים הנבחרים של המנהלת ולדירקטורים המנהלים עודד בק ושלום פישל. תודה מיוחדת לדירקטור המנהל עופר שטרן עליו ניתן לומר ש"עשה לילות כימים" על מנת שנגיע ליום הזה. תודה רבה לך עופר.

אני מודה לקבלן, בן רחמים, שהוא ובניו כיבדו אותנו בנוכחותם נמצאים כאן היום.

תודה לאשתי על התמיכה שאיפשרה לי להשקיע כ"כ הרבה שעות. אני לא יכול להבטיח שאתחיל להגיע הביתה מוקדם יותר. העבודה כעת רק מתחילה.

אבקש להודות לחברי המנהלת שללא האמון שנתנו בי ו לא היה צולח המהלך.

לכל הגורמים, המועצה, דרגי התכנון, הביצוע, חברי המנהלת, אני אומר כי היום הסתיים שלב אחד ומתחיל שלב משמעותי הרבה יותר. שלב הביצוע והיישום.

אני מניח שניתקל בקשיים ומכשולים, אולם אני סמוך ובטוח שכפי שהשכלנו להתגבר עליהם עד היום, בהידברות, בהבנה, ביצירתיות, נדע להתגבר גם על המכשולים והקשיים אם יבואו.

ברכות לכל העושים במלאכה ובהצלחה.


מאמרים נבחרים
מאמרים אחרונים
ארכיון